Cum au arătat primele evenimente din proiect

Conferinta de Management al Carierei la Targu JiuChiar dacă încă nu au intrat în noul an universitar, studenții înscriși în proiect din cadrul Universității „Constantin Brâncuși” din Târgu Jiu au participat la primele Conferințe de Management al Carierei.

Timp de 4 zile, studenții de la Facultatea de Științe Economice și Gestiunea Afacerilor au avut parte, pe lângă familiarizarea cu activitățile proiectului, de invitați de marcă din mediul socio-economic care au vorbit despre secretele unei cariere reușite și și-au împătrășit propriile experiențe profesionale.

Mulțumim speakerilor, studenților participanți și nu în ultimul rând organizatorilor.

S-a scris despre evenimente în:

Gorjeanul, 26 septembrie 2014: „Mariana Somnea, speaker la cea de-a treia conferință de management al carierei

Gorjeanul, 24 septembrie 2014: „Trezorierul şef Gheorghe Paraschivu, model pentru „Studenţii de azi, profesioniştii de mâine”