Pentru a te programa la activitatea de Consiliere Specifică, trebuie să treci prin 2 etape:

- înscriere, ceea ce înseamnă ca există și un proces de selecție;

programare, în cazul în care ai fost selectat să participi.

Așadar, pentru etapa de ÎNSCRIERE trebuie să:

1. Intri în cont (opțiunea Log in din Homepage);

2. Selectezi din meniul din stânga opțiunea „Consiliere Specifică”;

Consiliere specifica meniu cont student

3. În fereastra din dreapta vei vedea butonul de înscriere, pe care trebuie să apeși;

Consiliere specifica inscriere

4. După ce te-ai înscris trebuie să aștepți rezultatele. Te anunțăm via e-mail și dacă ai fost selectat și dacă nu.

5. În cazul în care ai fost selectat, vei vedea în fereastra din dreapta (aferentă opțiunii Consiliere Specifică din meniu) calendarul cu sesiunile de Consiliere Specifică disponibile.

6. La fel ca la celelalte activități, apeși pe evenimentul dorit (dreptunghiul colorat din calendar) și apeși butonul „Programează-te”.

Atenție! Pentru Consilierea Specifică se face doar căte o programare pe zi (1 student/zi), așadar, în cazul în care sesiunea dorită este ocupată deja (îți apare butonul „Programează-te” dezactivat) te rugăm să alegi alta.

În plus, la această activitate ai doar o șansă de a participa. Îți sugerăm să profiți de această oportunitate.